Annons
Annons

Allers Semesterkryss

AllersSemesterkryss

Här hittar du lösningarna för Allers Semesterkryss

 

Vinnare Allers Semesterkryss

 

VINNARE BOLLTROLLARE

2 trisslotter: Inger Bäck, Helsingborg; Linnea Hammarstedt, Partille; Ulla Vik, Uppsala.

VINNARE FRAMDUKAT

2 trisslotter: Ulla Henriksson, Kalix; Birgitta Röwer, Västerås; Agneta Torstensson, Norrköping.

VINNARE HEMMA BÄST

2 trisslotter: Ann-Christine Hultzén, S Sandby; Yvonne Persson, Tomelilla; Lisbeth Simonsson, Torslanda.

VINNARE I SPAT

2 trisslotter: L-M Elwing, Tibro; Ann Hallberg, Forshaga; Britt-Marie Mattsson, Norrtälje.

VINNARE JÄTTESUDOKU

2 trisslotter: Irene Fransson, Nora; Margaretha Karlsson, Nyköping; Monica Sundberg, Skoghall.

VINNARE JULI

2 trisslotter: Irene Billerstam, Bandhagen; Ulla-Britt Johansson, Fritsla; Olle Westerling, Älvdalen.

VINNARE KÄNDISAR

2 trisslotter: Ann-Charlotte Centerbäck, Johanneshov; Sven-Åke Westman, Boden; Ewa Ågren, Östersund.

VINNARE KRYPTOFYRAN 1

2 trisslotter: Ingalill Bengtsson, Vänersborg; Gunilla Eriksson, Eskilstuna; Eva Lefvert, Märsta.

VINNARE KRYPTOFYRAN 2

2 trisslotter: Birgit Ahlbom, Skene; Tina Eriksson, Grästorp; Ewa Öjerteg, Burträsk.

VINNARE KRYPTOFYRAN 3

2 trisslotter: Barbro Danielsson, Sollentuna; Berit Halserius, Simrishamn; Mona Hemmingsen, Angered.

VINNARE KRYPTOFYRAN 4

2 trisslotter: Rose-Marie Bondeson, Staffanstorp; Mia Röhr, Västra Frölunda; Anne Thorgren, Norsjö.

VINNARE LÄGERLIV

2 trisslotter: Birgitta Eriksson, Uppsala; Ingvar Swahn, Stockholm; Britt Tinnervall, Linköping.

VINNARE LÄTT DUBBLETT 1

2 trisslotter: Lille-Mor Grahn, Oxelösund; Karin Johansson, Sjöbo; Karin Pettersson, Storå.

VINNARE LÄTT DUBBLETT 2

2 trisslotter: Kjell Mörtsjö, Sundsvall; Thomas Palmhede, Gråbo; Leena Ryytty, Vikbolandet.

VINNARE MONEGASKER

2 trisslotter: Ann-Charlott Carsbrant, Vellinge; Eva Jörgensen, Årjång; Lena Kallin Westin, Umeå.

VINNARE PÅ VIFT I LA

2 trisslotter: Hans Eriksson, Lund; Margit Hammarberg, Umeå; Monica Pettersson, Mora.

VINNARE ROLIGT SAGT!

2 trisslotter: Lena Andersson, Stora Skedvi; Elise Junström, Mjölby; Barbro Sjölander, Umeå.

VINNARE SOMMARCHANSEN

Juicepress OBH: Lars Larsson, Visby.
Påslakanset från Hamptons: Kerstin Eklöf, Uddevalla; Kerstin Lall, Jungsund, Finland.
Kaffemuggar från Rörstrand: Marielle Bygdefors, Kälarne; Inga-Lill Mattsson, Göteborg; Marianne Tysk, Falun.
Sminkset från Lumene: Anders & Birgit Perstrand, Umeå; Gull-Britt Norling, Saltsjö-Boo; Gun Pettersson, Hisings Backa; Barbro Strömberg, Nyköping; Anita Svensson, Södra Sandby.

VINNARE SEMESTERHEM

2 trisslotter: Britt Andersson, Veberöd; Kerstin Krantz Dörhagen, Kungsängen; Anki Broberg Pettersson, Nora.

VINNARE SMÅKRYP

2 trisslotter: Suzanne Carnemar, Lerum; Marie-Louise Rask, Söderköping; Helena Virta, Stockholm.

VINNARE SEMESTERNALLERS

2 biocheckar: Tilde Ögren, Piteå.

VINNARE SPELMÄN

2 trisslotter: Gun Karlsson, Grums; Birgitta Laurin, Märsta; Göran Lundblom, Sundsvall.

VINNARE STOR OCH LITEN 1

2 trisslotter: Örjan Jacobsson, Borlänge; Birgitta Palmertz, Strängnäs; M Österberg, Göteborg.

VINNARE STOR OCH LITEN 2

2 trisslotter: Annelie Gustafsson, Sävsjö; Erwin Ljunggren, Vänersborg; Angelica Sjölund, Vallentuna.

VINNARE TAUBEVISAN

2 trisslotter: Ing-Britt Larsson, Sollebrunn; Irene Rothmalm, Luleå; Rut Åman, Arvidsjaur.

VINNARE TRE SMÅ KRYSS

2 trisslotter: Susanne Carpman, Katrineholm; Stina Hendel, Västerås; Lena Salomonsson, Visby.

VINNARE VÄRT ATT VETA

2 trisslotter: Stig Larsson, Upplands Väsby; Åsa Runesson, Växjö; Berit Ödefors, Alingsås.

VINNARE VI I FEMMAN

2 biocheckar: Anna Niva, Skarpnäck; Haide Stenmark, Matfors.

 


Annons

Laddar